Rura miedziana w otulinie – co to?

Rura miedziana w otulinie do klimatyzacji jest zrobiona z jednego spośród najlepszych oraz trwałych produktów – miedzi. Jej solidność charakteryzuje się na kilkadziesiąt lat, jest niepalna i ognioodporna. Otulina to izolacja zrobiona z doskonałej klasy spienionego poliuretanu, jaki wyróżnia się wytrzymałością zarówno na warunki powietrzne, jak również zniszczenia mechaniczne. Rura miedziana w otulinie do klimatyzacji to doskonałe wyjście do wszystkich narzędzi klimatyzacyjnych, lecz także przewozu czynników chłodniczych.

Rura miedziana w otulinie

Izolowana rura miedziana w otulinie dedykowana dla wysyłki gazu czy mieszanek wprowadzonych w czynnikach chłodniczych i olei estrowych. Nowoczesne narzędzia oddziałujące na innowacyjnych elementach chłodniczych osiągają większe temperatury aniżeli dotychczasowe typy. Mogą mieć określoną temperaturę 100 – 105°C. Potrzebuje to wykorzystania profesjonalnej warstwy izolacyjnej, jaka sprosta tak dużym parametrom.

Otuliny

Rury w otulinie mają wykorzystanie uniwersalne (mogą być wykorzystywane we wszelkich instalacjach). Zalecane są do prowadzenia kabli podtynkowych. Otulina jest dokładnie dochodzącą do rury powłoką – może to być każde tworzywo syntetyczne, jakie jest wytrzymałe na temperatury robocze oraz nie działa niekorzystnie na rurę. Wymagana jest również właściwa klasa wytrzymałości przeciwpożarowej i wytrzymałość na starzenie. Grubość powłoki otuliny stanowi od 1 do 3 mm zależnie od wielkości rury oraz rodzaju otuliny. Otulina może wystąpić w dwóch rodzajach – jako obustronnie gładka oraz jako kształtowana (od strony rury kanaliki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *