Przelew w funtach na polskie konto

Źródło: https://klik-24.com/

JAK ZROBIĆ BANKOWY PRZELEW W FUNTACH NA POLSKIE KONTO?

Wydawać by się mogło, że najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym przelew funtów na polskie konto jest po prostu zlecenie transferu z konta bankowego. Jednak wcale nie musi to być aż tak korzystna dla Ciebie opcja. Oczywiście, jeśli masz konto w funtach brytyjskich, to pewnie masz też do niego dostęp przez Internet, a więc masz możliwość zlecić transfer środków kilkoma kliknięciami.

Okazuje się jednak, że w większości banków wcale nie jest to szybkie i niestety nie jest też tanie. Chcąc przelać środki w funtach brytyjskich za pośrednictwem banku, możemy wykorzystać przelew SWIFT. Jest to przelew w walucie obcej, który zwykle księgowany jest w ciągu dwóch do pięciu dni po nadaniu. Można też zlecić przelew pilny, który dojdzie na drugi dzień od daty nadania, czy przelew ekspresowy – realizowany jest jeszcze tego samego dnia.

Przed zleceniem takiego przelewu trzeba poznać dwa pojęcia. SWIFT – nie tylko jako rodzaj przelewu, ale też jako kod identyfikujący bank, do którego chcesz zlecić przelew. Na przykład dla banku PKO BP SWIFT to BPKOPLPW. Warto zapytać odbiorcę o SWIFT jego banku lub samodzielnie sprawdzić to w Internecie. Drugie pojęcie to IBAN. Jest on zapisywany jako kod kraju, dwie cyfry kontrolne i numer rachunku. Każdy kraj ma inny kod. W przypadku przelewu na polskie konto bankowe wystarczy dodać PL przed numerem rachunku bankowego.

Kiedy masz już wszystkie potrzebne dane, wystarczy, że zalogujesz się do swojej bankowości elektronicznej i zlecisz przelew. Wiąże się to jednak z opłatami, które mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Większość banków ustala opłatę na 0,5% od przelewanej kwoty, jednocześnie ustalając minimum i maksimum. Może być więc tak, że przelew kosztuje minimum 40 złotych, a maksimum 250 złotych. Zatem nawet przelewając małą kwotę, możesz na tym stracić co najmniej kilkadziesiąt złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *