Program do renderingu Twinmotion VR

Twinmotion VR to znany program do renderingu stworzony z myślą o projektantach i architektach, ale także specjalistów z dziedziny budownictwa, urbanistyki i architektury krajobrazu. Charakteryzuje się wieczystą licencją i przede wszystkim solidnym silnikiem graficznym. Dla użytkowników ważne są także twinmotion modele, ułatwiające codzienną pracę.

Program do renderingu jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac OS oraz Windows, dzięki czemu niemal każdy specjalista z branży może się na niego zdecydować – niezależnie od sprzętu, na jakim pracuje – pod warunkiem, że spełnione pozostają warunki techniczne. Narzędzie jest aktualizowane, dzięki czemu ciągle pozostaje w gronie liderów narzędzi 3D.

Twinmotion modele również są usprawnianie, w wersji 2020 pojawił się nowy, fizyczny model atmosferyczny słońca i nieba. Wpływa to na jeszcze wyższy stopień realizmu tworzonych w programie wizualizacji. Ulepszony został także system roślinności – każde drzewo ma teraz kilka razy więcej wielokątów.

Twinmotion modele to nie jedyna zmiana dla najnowszej wersji. W tym roku pojawiły się także bardziej realistyczne ludzkie postacie z animacją ruchu. Za najważniejszą poprawkę większość uważa jednak ogólne ulepszenia w obrębie oświetlenia i renderingu. Przekładają się na znacznie wyższą jakość efektu gotowych wizualizacji.

Narzędzie Twinmotion VR to nie jedyny warty uwagi program do renderingu. Polecane jest także stosunkowo nowe w Polsce narzędzie, eyecad VR. Produkt włoskiego producenta zyskuje coraz więcej zwolenników, dzięki efektownym wizualizacjom i animacjom, jakie pozwala tworzyć. Duże znaczenie ma także technologia Raytracing.

Znanymi silnikami renderującymi są także Lumion, czy V-Ray. W zależności od potrzeb, każdy może wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Istotna jest kompatybilność z innymi narzędziami, a także cena i sposób licencjonowania. Szczegóły najłatwiej ustalić samodzielnie, podczas testów wersji demonstracyjnych oraz indywidualnych konsultacji z przedstawicielami wybranych marek.