Parametryczny CAD 3D

Oferty alternatywnych programów CAD niełatwo zliczyć. Oprócz podstawowych aspektów, jak kompleksowe narzędzia do projektowania, brane są pod uwagę również takie czynniki jak niewygórowana cena, uczciwa polityka licencyjna czy wyróżniające się na rynku możliwości i funkcje. Odpowiednie oprogramowanie CAD 2D/3D to pierwszy krok do sukcesu i zadowalających projektów.

Pytanie tylko, jak takie rozwiązanie znaleźć, by zaspokoiło wszelkie potrzeby inżyniera bądź projektanta? W celu wspomożenia procesu decyzyjnego warto zapoznać się z cechami oraz funkcjami, które powinien zawierać innowacyjny i parametryczny CAD 3D, znajdujący swoje zastosowanie m.in. w:

  • sprawnej analizie wytrzymałości,

  • projektowaniu konstrukcji aluminiowych oraz stalowych,

  • możliwości renderingu,

  • projektowaniu ram, rurociągów, węzłów cieplnych czy giętkich oraz blaszanych elementów.

Tytułem przykładu oprogramowanie CAD 2D/3D to IronCAD, czyli funkcjonalne rozwiązanie dla wymagających użytkowników. Modelowanie 3D elementów, łatwy import plików, publikowanie PDF 3D, narzędzia zbliżone do AutoCAD oraz wbudowane biblioteki symboli to tylko niektóre możliwości, które zapewnia parametryczny CAD 3D.

Rhinoceros – czym jest i do czego służy

Szerokie zastosowanie IronCAD najłatwiej zaprezentować na przykładzie. Jednym z wielu jest współpraca programu z Rhinoceros, który łączy ze sobą elementy narzędzi CAD z nowatorską technologią NURBS. Rozwiązanie przeznaczone jest w szczególności dla inżynierów oraz projektantów CAD/CAM/CAE.

Rhinoceros umożliwia wygenerować gładkie elementy za pomocą krzywych i powierzchni, dzięki czemu można z powodzeniem wprowadzić na rynek swoje projektowe koncepcje. Oprogramowanie CAD 2D/3D to przede wszystkim narzędzia umożliwiające wykonywanie niezbędnych przy projektowaniu i modelowaniu czynności jak wydłużanie, zaokrąglanie, skalowanie czy kopiowanie poszczególnych obiektów.

Wniosek jest jeden – IronCAD to parametryczny CAD 3D, na który warto zwrócić uwagę. Jego przyciągająca oferta uzupełniona jest dostępem do wieczystej licencji, która pod aspektem ekonomicznym jest bardzo atrakcyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *