Najlepsza Giełda Transportowa

Giełda Transportowa to internetowy serwis umożliwiający kierowcom pojazdów ciężarowych wyszukiwanie zleceń i elektroniczny kontakt ze zleceniodawcami. W sieci funkcjonuje dużo tego typu serwisów, jednak tylko kilka z nich wydaje się być godnymi uwagi. Zapewne nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie który z nich jest najlepszy, jednak istnieje kilka kryteriów pozwalających je porównać.

Wielkość giełdy

Jednym z kryteriów jest wielkość giełdy, najczęściej mierzona jako ilość ofert, które się na nich pojawiają. Pod tym względem najwyższymi statystykami może się pochwalić giełda TimoCom, na której pojawia się ok. 450 tysięcy ofert transportu dziennie. Dobry wynik notuje także bardzo doświadczony serwis Teleroute, jednak jest to średnio o połowę mniej nowych ofert każdego dnia niż na TimoCom. TeleRoute rozpoczęło działalność w Brukseli już w latach 80 XX wieku.

Możliwości testu

Istotnym usprawnieniem jest możliwość darmowego przetestowania giełdy transportowej. Pod tym względem duże możliwości dają , trans i Trans, które udostępniają darmową wersję testową programu na 30 dni, bez ograniczenia funkcjonalności. Wspomniane TeleRoute udostępnia za darmo jedynie ograniczoną wersję demo.

Cena i Zakres

Oczywiście niezwykle istotną sprawą jest cena oraz zakres usług, które w nią wchodzą. Na giełdach Trans obowiązuje opłata miesięczna, przy czym Trans ustala ją indywidualnie, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa (waha się między 40 a 80 euro), a trans posiada zunifikowane stawki, które są obniżane przy wykupie usługi na rok z góry. Większość najpopularniejszych giełd transportowych oferuje podobne stawki. Jeżeli chodzi o zakres oferowanych usług, to poza podstawowym dostępem do zamieszczania i wyszukiwania ładunków giełdy transportowe starają się udostępnić pewne dodatkowe możliwości. I tak Teleroute oferuje klientom dostęp do bramki SMS i dedykowanego planera trasy. Trans i TimoCom domyślnie oferują dodatkowe pakiety bezpieczeństwa, a transnet posiada zróżnicowane pakiety usług, przy czym w skład każdego wchodzi program DocData do zarządzania dokumentacją.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to niezwykle istotna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze giełdy transportowej. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem jest ustalenie precyzyjnych reguł weryfikacji nowych użytkowników systemu. TimoCom posiada specjalny dział sprawdzający potencjalnych klientów i nie dopuszcza firm istniejących na rynku krócej niż pół roku. Serwis oferuje również logowanie za pomocą jednorazowego kodu i rozbudowany system antywirusowy, a także pomoc w egzekwowaniu roszczeń. Inne giełdy transportowe nie posiadają aż tak rozbudowanych narzędzi zapewniania bezpieczeństwa, jednak weryfikacja firm występuje w większości z nich. Przykładowo, Trans nadaje firmom szczególnie rzetelnym specjalny certyfikat wraz z naklejką na samochód. Bardzo rozbudowany algorytm przyznawania ocen wprowadził również Teleroute – serwis umożliwia użytkownikowi nawet utworzenie własnych list preferowanych i nierzetelnych firm.

Źródło informacji: https://bbats.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *