Joanna Krupa

Joanna Krupa jest urodzoną 23 kwietnia 1979 w Warszawie polsko-amerykańską modelką, aktorką, prezenterką telewizyjną, aktywistką praw zwierząt i celebrytką. W wieku od 5 lat wyjechała do Chicago, a wybór do Los Angeles, gdzie spędziła kilkanaście lat życia.

Jako dziecko trenowała balet, lecz jako 13-latka edukację w szkole dla modelek

Zasłynęła strona jako fotomodelka — przez lata ukazała się na łamach magazynów w całym świecie: ”Glamour”, ”Playboy”, ”CKM”, ”FHM”, ”Most Fitness Magazine”, ”GQ”, ”Personal”, ”Inside Sport”, ”Steppin Out ”, ”Cosmopolitan”, ”InStyle”, ”Maxim”, ”Grazia”, ”Viva!”, ”Treats!”, ”Wprost ”. Niejednokrotnie trafiała na listy „najgorętszych kobiet” wszelakiego typu magazynów i organizacji. W Polsce kojarzona jest przede wszystkim z programem ”Top Model”, który prowadzi od 2010 roku.
Zagrała epizody w wielu filmach i serialach (m.in. w ” Planecie Małp ”), wystąpiła w czasie (m.in. Koral, ESOTIQ & HENDERSON, Apart) oraz wystąpiła w kilku programach jako gość (m.in. „Kuba Wojewódzki”, „Dzień Dobry TVN”).

Jest wrażliwa na losy zwierząt dlatego aktywnie działa w zakresie walki o ich prawa. Promuje adopcję psów, a w 2012 roku protestowała przed butikiem sióstr Kardashian, aby zaprzestały produkowania futer z prawdziwej skóry.

Jeżeli chodzi o życie prywatne, to modelka nie kryje się z nim specjalnie. 13 czerwca 2013 roku poślubiła Romaina Zago, z którym rozwiodła się 4 lata później. Na przełomie lipca i sierpnia 2018 zawarła związek małżeński z Douglasem Nunesem (najpierw cywilny, a kolejno kościelny). 2 listopada 2019 państwo Nunes zostali rodzicami Ashy-Leigh.

Więcej informacji na https://zyciorysy.info/joanna-krupa/