Jak założyć sklep internetowy?

Sklepy internetowe to coraz powszechniejszy sposób na własny biznes wśród młodych ludzi. Nic dziwnego, prowadzenie sklepu jest wygodne – często można to robić z zacisza własnego domu, tylko obsługując zamówienia i przekazując do zewnętrznej hurtowni, skąd są wysyłane nasze produkty.

Jak zacząć?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od wykupienia domeny, następnie serwera postawienia na nim prostego sklepu. W Internecie możemy znaleźć kilka prostych platform sklepowych, które są darmowe i z pewnością wystarczą nam na początku naszej działalności. Jeżeli sami nie radzimy sobie z postawieniem naszego sklepu, zawsze możemy poprosić o pomoc znajomego informatyka, bądź firmę informatyczną. Koszt takiej usługi nie powinien przekroczyć 1500zł, jednak jest zależny od stopnia skomplikowania naszej platformy, oraz dodatkowych funkcji, które chcemy zawrzeć w sklepie.

Pozycjonowanie

To kolejny bardzo ważny etap. Bez dobrej pozycji w wyszukiwarkach, ciężko nam będzie osiągnąć sukces. Do prawidłowego pozycjonowania naszego sklepu potrzebna jest jego optymalizacja pod kątem SEO, czym również może zająć się specjalna firma a koszt takiej usługi nie jest zbyt wysoki. Gdy nasz sklep jest już zoptymalizowany, powinniśmy regularnie umieszczać w nim ciekawe porady i artykuły, które będą zdobywały pozycje w Google, sprowadzając do nas nowych klientów. Jeżeli nasz budżet jest większy – możemy pomyśleć o wynajęciu firmy pozycjonującej, która zazwyczaj za kilkaset złotych miesięcznie będzie zajmie się pozycjonowaniem naszego sklepu.

Źródło: https://dealavo.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *