Jak się należy ubrać na wesele będąc gościem?

Pytanie jak się ubrać na wesele pojawia się niezwykle często. Pytanie to się pojawia w głowie absolutnie każdej kobiety, gdy otwiera zaproszenie ślubne. Jednak nie należy się załamywać. Po prostu należy wybrać takie sukienki na wesele, w których wiemy, że będziemy dobrze wyglądać. Tak naprawdę, to samych opcji wyboru kreacji na wesele jest tak dużo, jak dużo jest wesel w ciągu roku, a więc naprawdę sporo.

Musimy upewnić się i sprawdzić:

  • czy będziemy pełnić na weselu rolę określoną, czy będziemy świadkiem lub starościną zgodnie ze staropolskim zwyczajem?
  • w jaką porę roku odbywa się wesele?
  • jaki konkretnie będzie styl wesela, czy będzie to bankiet wystawny, a może wiejskie i tradycyjne wesele?
  • czy państwo młodzi określili dress code w zaproszeniu?

Bardzo często zdarza się, że państwo młodzi określają w zaproszeniu, jaki strój oraz jakie sukienki na wesele https://butiklalala.pl/sukienki-na-wesele będą obowiązywały podczas ich jakże ważnej uroczystości. Najczęściej wszelkie zastrzeżenia dotyczą samego stylu ubiory, który się nazywa black tie. Oznacza to nic innego jak to, że wiele będzie o wiele bardziej wystawne oraz podobne do gali uroczystej.

Na imprezie takiej panowie pojawiają się najczęściej nie tylko w garniturach, ale w prawdziwych smokingach. Panie wybierają balowe sukienki na wesele. Takie kreacje mogą odsłaniać śmiało ramiona oraz sięgać do samej ziemi. Przy określeniu black tie założyć możemy również wytworną koktajlową sukienkę, która się kończy za kolanem.W takim stroju formalnym sprawdzi się również kobiecy kostium czy też elegancka garsonka. Postawmy tutaj głównie na bardzo wysoką jakość materiałów. Możemy postawić na sukienki wykonane z żorżety, aksamitu czy też z jedwabiu.

Samo określenie dress code’u na weselny zaproszeniu jednak jest w naszym kraju rzadkością. Dlatego samemu najlepiej wydedukować, co na taką okazję powinniśmy założyć. Zastanówmy się również, jaki konkretnie będzie styl samego wesela. Czy to będzie raczej bankiet, a może idziemy na wesele wiejskie, na którym zawojujemy parkiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *