Fotowoltaika montaż gdańsk

Coraz więcej osób decyduje się na panele fotowoltaiczne. Właściwy montaż oraz ich umiejscowienie ma ogromny wpływ na wydajność płynącą z instalacji oraz opłacalność z jej zastosowania. Dlatego właśnie należy poświęcić mu dużo uwagi.

Aby panele fotowoltaiczne miały maksymalną wydajność, powinniśmy znaleźć dla nich miejsce, które nie jest zacienione oraz ustawić je w optymalnej pozycji. Jest to ważne, gdyż dzięki temu będą absorbować jak najwięcej promieniowania słonecznego. Fotowoltaika montaż gdańsk polega na przymocowaniu paneli w taki sposób, by nie zostały uszkodzone na skutek działania niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Powierzchnia paneli fotowoltaicznych jest spora, aby uzyskać 1 kW nocy szczytowej potrzebne są ogniwa o powierzchni około 7 m2. Dlatego też niewiele osób decyduje się na ustawienie ich na działce blisko domu, gdyż czasami jest szkoda na nie miejsca albo go po prostu brakuje. Z tego właśnie powodu fotowoltaika montaż gdańsk odbywa się często na dachu lub na elewacji budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *